img04_stroje

Štípací stroje a krátící pily

SPECIÁLNÍ A PRŮMYSLOVÉ STROJE

Vždy, když jde o hospodárné zpracování palivového dříví, má firma Posch ideální řešení pro soukromé a průmyslové zpracování dřeva. Od zemědělců, přes lesní společnosti až k lesním podnikům. V široké nabídce speciálních a průmyslových strojů firmy Posch jsou pro to přesvědčivé důkazy. Nabídka strojů pro hospodárné zpracování palivového dříví sahá proto od kombinovaných řezacích štípacích strojů jako je série Spaltfix, přes štípačky dřeva jako SplitMaster a Hydro-Combi až k vysokovýkonným zkracovacím pilám jako CutMaster, EasyCut a SmartCut. Následující informace Vám dají stručný přehled. Všechny detaily najdete ve vlastním katalogu v kategorii „Speciální a průmyslové stroje".

Výhody na první pohled

     > Snadné, bezpečné ovládání

     > Konstrukční řada různých výkonnostních tříd

     > Robustní konstrukce pro dlouhou životnost

     > Individuální řešení pro různé požadavky

     > GS přezkoušená bezpečnost pro vás

AutoCut

Autocut Plně automatická pila pro přípravu palivového dříví. Zcela nový revoluční princip řezání, který zvládne až 15 prostorových metrů za hodinu s jedním pracovníkem. Velká výhoda pily je přesné elektronické měření a výroba palivových polen na požadovanou délku bez zbytků. Elektronický řídicí systém, každý kus dřeva změří a rozpočítá v rámci definovaných tolerancí tak, aby žádný zbytek nezůstal. Až pět kusů dřeva do 120 cm na délku je možné plynule vkládat do stroje v ergonomické výšce. Kontinuální podávací řetěz zajišťuje optimální přísun dřeva k optickému snímači a pilovému kotouči. 

EasyCut 700

EasyCut 700  Ručně ovládaná pila na palivové dřevo s automatickým gravitačním posuvem, řeže štípané dřevo a kulatinu do půměru 23,5 cm . Obsluha vloží dřevo ve výšce 85 cm do nehybného podavače a vlastní vahou je dopraveno k nastavitelnému dorazu. Obsluhující osoba s pomocí podavače a vidiového kotouče dřevo rozřízne. Chod podavače je díky kuličkovému uložení velmi lehký. Nařezané dřevo se naloží pomocí pásového dopravníku. Obsluha je možná jednou nebo několika osobami. V případě dvou obsluhujících osob je řezný výkon až 8 prm za hodinu.  

SmartCut 700

SmartCut 700  Plně automatická pila na palivové dřevo řeže štípané dřevo a kulatinu ve 2,4 nebo 2 sekundovém taktu a v závislosti na délce a průměru dřeva zvládne až 8 prostorových metrů za hodinu, a to pouze s jednou obsluhující osobou. Obsluha vloží dřevo do šikmé komory a vlastní vahou je dopraveno k podélné zarážce. Systém SensoStart dřevo rozpozná a automaticky spustí řezání widiovým pilovým kotoučem. Nařezané dřevo se naloží pomocí pásového dopravníku. Jakmile bude zpracováno poslední poleno systém SensoStart vypne a podavač zůstane ve výchozí poloze. Obsluha může v ergonomické výšce 100 cm vložit další poleno a systém se opět automaticky spustí.  

SpaltFix K-600 Vario

Spaltfix K- 600 Vario Výkonná řezací štípačka na palivové dřevo SpaltFix K-600 Vario řeže dřevo do průměru 60 cm. Na řezací části zařízení PowerCut 600 řeže obsluha pomocí ovládání joystickem dřevo na požadovanou délku. Z posledního metru lze pomocí hydraulické úpravy délky řezu z místa obsluhy produkovat stejnoměrné zbytky. Špalky se pomocí kolébky předávají přes 2m zásobovací pás k zařízení AutoSplit 600, které štípe automaticky kulatinu štípací silou 16 t. Posuv dřeva lze plynule nastavovat za účelem výroby polen s délkou hrany v rozmezí 5 - 10 cm. 

LogFix

LogFix Posch LogFix vyčistí bezhlučně palivové dřevo v jednom procesu. V kombinaci s technologií pro výrobu palivového dřeva a 4m vynášecím pásem získáte palivové dřevo vysoké kvality bez zbytků kůry a štěpin. To zařídí rotující válce na sedmi hřídelích na třídící ploše 1300 x 700mm. Separovaný dřevní odpad může padat přímo do kontejneru nebo na vynášecí pás. Snadnou obsluhu zajišťuje dálkové ovládání a pohon výkonný elektromotor. LogFix pracuje velmi tiše.

Posch Třídič dříví Posch Třídič dříví Posch Třídič dříví   Posch Třídič dříví  

 

 

 

 

Spaltfix S-280

Spaltfix S-280 Poloautomatická řezací štípačka Spaltfix 280 od firmy Posch se štípací silou 10 t řeže a štípe dřevo o průměru až 28 cm na 2, 4 nebo 6 dílů. Kmen může být bez námahy vyzvednutna podpěrný stůl přes zvedací zařízení. Hydraulický pásový dopravník dopravuje dřevo k pilovému kotouči o průměru 700 mm. Hotová polena se potom dostanou přímo na 4 m dlouhý pásový dopravník k naložení. Ihned je k dostání Spaltfix 280 také jako varianta turbo. Větší hydraulické čerpadlo se stará štípací rychlost vyšší o 30%. Videoukázka ZDE .

Řezací štípačka Spaltfix - 360

Posch S-360 Spolehlivé zařízení s velmi vysokým výkonem a robusní konstrukcí,to je Spaltfix S-360.Oproti předchůdci S-350 má o 20% větší výkon a silnější motor.Pracuje se štípací silou 12t, řeže a štípe palivové dřevo až do průměru 35cm.Dřevo je přiváděno 2m dlouhým podávacím pásem k vidiovému kotouči o průměru 900mm, kde ho podle nastavitelného dorazu přidrží hydraulický přidržovač optimálně přizpůsobený průměru dřeva.Po uříznutí je dřevo rozštípnuto na 2,4,6 nebo 8 kusů s délkou polen max 50 cm.Obsluha se provádí pohodlně jednoručním ovladačem.Stroj je vybaven také praktickým lomeným dopravníkem,proto lze tento kompaktní stroj jednoduše přepravovat. Štípací nůž se dá v několika krocích jednoduše odebrat a zařízení lze použít jako výkonnou zkracovací pilu bez štípacího nástroje.

 

Spaltfix K- 440

Spaltfix K-440 Novinka Spaltfix serie. Robustní Spaltfix K-440 řeže a štípe dřevo do průměru 38 cm na 2 -6 -12 polen. Speciální rámový nůž 3 v 1 pro přizpůsobení různým průměrům dřeva bez nutnosti výměny nožů. Sériově vybaven válcovým přísunovým dopravníkem a masivním traktorovým podvozkem. Řezání je prováděno harvestorovým systémem Supercut, řetězovou pilou s délkou lišty 75 cm. Systém 2 pístů s funkcí autospeed zajišťuje dvakrát vyšší rychlost při zpětném chodu. Uříznuté dřevo je tlačeno silou 18t proti štípacímu noži.Videoukázka ZDE .

 

Řezací štípačka K- 540

Posch K-540 Rozseknutí velkých kmenů rychle a pohodlně. Dřevo o průměru až 55 cm není pro Spaltfix K-540 žádný problém. Silou 15 resp. 35 t v jedné pracovní operaci dřevo rozštípne až na 15 polen. Již v seriovém vybavení pohodlné ovládání obouručním ovladačem poskytuje pohodlí na nejvyšší úrovni.Nastavitelný doraz dřeva zabraňuje jeho vzpříčení a zajišťuje plynulý pracovní proces. Díky dvoupístovému hydraulickému systému je docíleno rychlého vratného pohybu štípacího pístu čímž se zvyšuje hodinový výkon stroje.Hydraulická výklopná kolébka optimalizuje předání dřeva mezi oblastí řezání a štípání. Hydraulický manipulátor upraví dřevo na přísunu do optimální polohy. Technická dokumentace ke stažení ZDE 

Spaltfix K-550

Spaltfix K-550 Nový vývoj generace Spaltfix K-550 se štípací silou 41 t příp. 36 t (u naftového motoru 78 kW nebo elektromotoru 2x30 kW).Nová vodorovná štípačka splňuje jako absolutně nejvýkonnější všechny požadavky pro profesionální zpracování palivového dříví. Rychlejší posuv kmenů zaručuje kratší dobu pracovních cyklů a tím i vyšší hodinový výkon. O nejvyšší možný štípací výkon se stará nový „OptiSplit" systém, u kterého se štípací zdvih automaticky přizpůsobuje na délku polena. Plynulé a hydraulické nastavení optimalizuje pracovní výkonnost. Přídavný manipulátor kmenů ve vstupním prostoru se stará optimální štípací polohu kmenů. Pohodlné ovládání pákou - joystickem, automatické měření průměru dřeva, 30-ti litrová nádrž oleje na mazání řetězu pro centrální mazání zaokrouhluje dodatečnou nabídku.Videoukázka ZDE .

SplitMaster 30t pro nástavbu na přívěsný vozík

Splitmaster 30t SplitMaster 30t pro nástavbu na vlečný vozík je tím správným partnerem pro profesionální zpracování palivového dříví. Se štípací silou 30 t štípe až 8 polen v jednom pracovním procesu. Max. délka polen 1,25 m. Sériová funkce autospeed. Štípač je připraven pro montáž na přívěsný vozík a k nakládacímu jeřábu. Může být zásadně namontován na každý lesní přívěs. Montážní deska, montážní závěs, atd. nejsou obsaženy v obsahu dodávky!

SplitMaster 40 / 55t Crane

Splitmaster 40/55t Crane Sedíte vysoko nad zemí a ovládáte nakládací jeřáb, který zvedá dřeva ze vzdálenosti 6 m a dává je do štípacího koryta. V několika sekundách udělá SplitMaster 40/55t z kmene průměru až 80 cm a délky 1,25 m - na přání až 2,5 m - až 6 polen. SplitMaster 40/55t disponuje funkcí Autospeed, která zajišťuje krátké, silné naštípnutí a extrémně rychlé rozštípnutí dřeva v nejkratší době.

CutMaster 700 Compact & Comfort

CutMaster 700 Compact Comfort Nový design a nová síla - to označuje oba nové typy stroje CutMaster Compact a Comfort. Vysokovýkonné , zkracovací a robustní kyvné pily řežou dřevo o průměru až 24 cm a jsou vybaveny dle individuálních požadavků. Přivádění dřeva se provádí u typu Compact lehce jdoucí pružnou kolíbkou, u typu Komfort hydraulicky poháněným dopravním pásem. Oba typy mohou být vybaveny různými druhy pohonů a délkami pásových dopravníků a disponují pilovým kotoučem z tvrdokovu o průměru 700 mm. S 10 prostorovými metry za hodinu jsou nové stroje CutMaster extratřídou mezi mobilními a racionálními stroji pro řezání dříví.Videoukázka ZDE .

 

Speciální štípací stroj AutoSplit

Posch AutoSplit Vyrábí podpalové třísky podle požadavků zákazníka.Kulatina nebo hranoly se dostanou přes přívodní žlab a odpružený pás ke štípacímu noži ve tvaru "V".Zde se dřevo několikrát rozštípne v třísekundovém rytmu.Konečná podoba balení vyrobeného dřeva závisí na rozhodnutí , zda chceme mít podpalové třísky jen volně sypané nebo úhledně zabaleny a poskládány např. do rašlových(síťových) pytlů.Stroj AutoSplit lze doplnit o balicí zařízení,počítadlo motohodin,přídavnou sadu pro zpracování dřeva s délkou 120 až 150 mm a balící pytle.Technická dokumentace ke stažení ZDE . Videoukázka ZDE .

 

 Srovnávací tabulka kombinovaných strojů SPALTFIX - kliknutím otevřete pdf.

Pro bližší informace a ceny strojů nás kontaktujte - viz kontakty.

 

<< ZPĚT DO MENU PROFESIONÁLNÍHO PROGRAMU