img01_3

Aktuality

Novinky POSCH

AutoCut

Autocut Plně automatická pila pro přípravu palivového dříví. Zcela nový revoluční princip řezání, který zvládne až 15 prostorových metrů za hodinu s jedním pracovníkem. Velká výhoda pily je přesné elektronické měření a výroba palivových polen na požadovanou délku bez zbytků. Elektronický řídicí systém, každý kus dřeva změří a rozpočítá v rámci definovaných tolerancí tak, aby žádný zbytek nezůstal. Až pět kusů dřeva do 120 cm na délku je možné plynule vkládat do stroje v ergonomické výšce. Kontinuální podávací řetěz zajišťuje optimální přísun dřeva k optickému snímači a pilovému kotouči. 

EasyCut 700

EasyCut 700  Ručně ovládaná pila na palivové dřevo s automatickým gravitačním posuvem, řeže štípané dřevo a kulatinu do půměru 23,5 cm . Obsluha vloží dřevo ve výšce 85 cm do nehybného podavače a vlastní vahou je dopraveno k nastavitelnému dorazu. Obsluhující osoba s pomocí podavače a vidiového kotouče dřevo rozřízne. Chod podavače je díky kuličkovému uložení velmi lehký. Nařezané dřevo se naloží pomocí pásového dopravníku. Obsluha je možná jednou nebo několika osobami. V případě dvou obsluhujících osob je řezný výkon až 8 prm za hodinu.  

SmartCut 700

SmartCut 700  Plně automatická pila na palivové dřevo řeže štípané dřevo a kulatinu ve 2,4 nebo 2 sekundovém taktu a v závislosti na délce a průměru dřeva zvládne až 8 prostorových metrů za hodinu, a to pouze s jednou obsluhující osobou. Obsluha vloží dřevo do šikmé komory a vlastní vahou je dopraveno k podélné zarážce. Systém SensoStart dřevo rozpozná a automaticky spustí řezání widiovým pilovým kotoučem. Nařezané dřevo se naloží pomocí pásového dopravníku. Jakmile bude zpracováno poslední poleno systém SensoStart vypne a podavač zůstane ve výchozí poloze. Obsluha může v ergonomické výšce 100 cm vložit další poleno a systém se opět automaticky spustí.  

SpaltFix K-600 Vario

Spaltfix K- 600 Vario Výkonná řezací štípačka na palivové dřevo SpaltFix K-600 Vario řeže dřevo do průměru 60 cm. Na řezací části zařízení PowerCut 600 řeže obsluha pomocí ovládání joystickem dřevo na požadovanou délku. Z posledního metru lze pomocí hydraulické úpravy délky řezu z místa obsluhy produkovat stejnoměrné zbytky. Špalky se pomocí kolébky předávají přes 2m zásobovací pás k zařízení AutoSplit 600, které štípe automaticky kulatinu štípací silou 16 t. Posuv dřeva lze plynule nastavovat za účelem výroby polen s délkou hrany v rozmezí 5 - 10 cm. 

Řezací štípačka S-360

Posch S-360 Spolehlivé zařízení s velmi vysokým výkonem a robusní konstrukcí,to je Spaltfix S-360.Oproti předchůdci S-350 má o 20% větší výkon a silnější motor.Pracuje se štípací silou 12t, řeže a štípe palivové dřevo až do průměru 35cm.Dřevo je přiváděno 2m dlouhým podávacím pásem k vidiovému kotouči o průměru 900mm, kde ho podle nastavitelného dorazu přidrží hydraulický přidržovač optimálně přizpůsobený průměru dřeva.Po uříznutí je dřevo rozštípnuto na 2,4,6 nebo 8 kusů s délkou polen max 50 cm.Obsluha se provádí pohodlně jednoručním ovladačem.Stroj je vybaven také praktickým lomeným dopravníkem,proto lze tento kompaktní stroj jednoduše přepravovat. Štípací nůž se dá v několika krocích jednoduše odebrat a zařízení lze použít jako výkonnou zkracovací pilu bez štípacího nástroje. 

Posch S-360 PoschS-360 Posch S-360   Posch Třídič dříví  

 

Třídič palivového dříví LogFix

Třídič LogFix spolehlivě čistí polínka od nečistot jako volné třísky nebo kousky kůry. Přitom může být používán s libovolným strojem, který disponuje pásovým 4m dopravníkem. Díky otáčecím válcům na sedmi hřídelích se uvolňují nečistoty a padají přímo do kontejneru nebo na vynášecí pás.

Výhody na první pohled:

     > kvalitní, vysoce jakostní palivové dříví

     > velmi tichý provoz

     > kompaktní rozměry

Posch Třídič dříví Posch Třídič dříví Posch Třídič dříví   Posch Třídič dříví  

 

 

Řezací štípačka K-540

Posch K-540 Rozseknutí velkých kmenů rychle a pohodlně. Dřevo o průměru až 55 cm není pro Spaltfix K-540 žádný problém. Silou 15 resp. 35 t v jedné pracovní operaci dřevo rozštípne až na 15 polen. Již v seriovém vybavení pohodlné ovládání obouručním ovladačem poskytuje pohodlí na nejvyšší úrovni.Nastavitelný doraz dřeva zabraňuje jeho vzpříčení a zajišťuje plynulý pracovní proces. Díky dvoupístovému hydraulickému systému je docíleno rychlého vratného pohybu štípacího pístu čímž se zvyšuje hodinový výkon stroje.Hydraulická výklopná kolébka optimalizuje předání dřeva mezi oblastí řezání a štípání. Hydraulický manipulátor upraví dřevo na přísunu do optimální polohy. Technická dokumentace ke stažení ZDE 

PackFix Hydro

PackFix Hydro V jednom pracovním procesu budou polena zabalena k optimálnímu sušení, naložení a dopravení - čistě a cenově příznivě v pohodlných přepravních jednotkách. Na konci pásového dopravníku je umístěn plnicí buben na paletě a bude naplněn palivovým dřívím. Jakmile bude buben naplněn, připevní se k paletě fólie a rotační rameno naštípané dřevo obalí. Současně bude plnící buben pomalu zvedán nahoru a prodyšná fólie bude ovinuta okolo naštípaného dříví. Až budou všechna polena obalena, bude fólie na horním konci jednoduše odříznuta a zauzlena. Hotový balík je tak připraven k naložení a k odvozu. PackFix je vhodný pro stroje, které odvádějí hotová polena a jsou vybaveny pásovým dopravníkem jako CutMaster, AutoCut, Spaltfix a okružní pily s pásovým dopravníkem. Nyní se zesílenou konstrukcí ve stacionárním nebo mobilním provedení s různými druhy pohonu.

Speciální štípací stroj AutoSplit

Posch AutoSplit Vyrábí podpalové třísky podle požadavků zákazníka.Kulatina nebo hranoly se dostanou přes přívodní žlab a odpružený pás ke štípacímu noži ve tvaru "V".Zde se dřevo několikrát rozštípne v třísekundovém rytmu.Konečná podoba balení vyrobeného dřeva závisí na rozhodnutí , zda chceme mít podpalové třísky jen volně sypané nebo úhledně zabaleny a poskládány např. do rašlových(síťových) pytlů.Stroj AutoSplit lze doplnit o balicí zařízení,počítadlo motohodin,přídavnou sadu pro zpracování dřeva s délkou 120 až 150 mm a balící pytle.Technická dokumentace ke stažení ZDE . Odkaz na videoukázku ZDE .

 

 

 

 

Starší příspěvky z aktualit si můžete prohlédnout v Archivu novinek.